środa, 13 listopada 2013

Warte uwagi ;)Dziś taki krótki post na tematy związane z ubraniami, skórą czy makijażem o których nie każda z nas może wiedzieć , a więc Zapraszam do obejżenia i skomentowania czy wiedziałyście o wszystkim co tu zamieściłam ?? ;)1. A więc... zacznijmy od ciekawostki o ubraniu :)
Czy wiesz jaki jest faktyczny koszt TWOJEGO T-shirt'u ?? 


-75 procent odzieży produkuje się w krajach rozwijających się. Przede wszystkim w Azji, gdzie w przemyśle tekstylnym zatrudnia się ponad sto milionów pracowników. Ich prawa są ustawicznie łamane.

-Najwięcej fabryk tekstylnych znajduje się w Indiach, Chinach, na Sri Lance, w Bangladeszu i Tajlandii.

-80 % pracowników to kobiety, głównie młode dziewczęta w wieku od 16 do 25 lat. Zwykle zarabiają minimalną krajową pensję.

-pracownicy fabryk mają zmiany nawet po 12-16 godzin. Nie wiedzą, co to wolne weekendy.

-Często, żeby pracować, muszą opuścić rodzinę i przenieść się do miasta, w którym znajduje się fabryka.

-Pracownicy regularnie narażają też życie, pracując przy produkcji bez odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego i bez wentylacji. Przykładem takiego wyzysku jest piaskowanie dżinsów. Zabieg polega na rozpylaniu na materiale piasku przy pomocy wysokociśnieniowych pistoletów. Ma to nadać spodniom stary, sprany wygląd. Ta metoda wykończeniowa jest zakazana w większości krajów Europy. Ale nie w Chinach. Pracownicy spędzają przy linii produkcyjnej nawet 15 godzin dziennie. Robią to często bez odpowiedniej wentylacji, bez ochronnego sprzętu i odzieży czy też bez przygotowania i świadomości skutków tej praktyki dla zdrowia.

-Żeby z surowej bawełny wyprodukować odzież, poddaje się ją specjalnym zabiegom z użyciem ponad 8 tysięcy różnych środków chemicznych!

-Co ciekawe, tylko 0,07 procent zysku ze sprzedaży trafia do pracownika na polu bawełny.2. Następnie coś o naszej skórze czego NIE powinno się robić... 

5 najczęściej popełnianych grzechów wobec skóry:1.Kolczyk w nosie – to nic innego, jak jeden wielki por na całe życie. Zostaje blizna, jako młoda osoba często robi się tam kolczyka, po pewnym czasie się on znudzi i zostaje ślad.

2.Nieodpowiednie wyciskanie wyprysków. Każdy powtarza, że nie powinno się tego robić , lecz nie raz można spotkać coś nawet małego a widocznego i pierwszy odruch jest by się tego jak najszybciej pozbyć. Pozostałością są przebarwienia skóry czy małe blizny.

3. Mycie skóry mydłem. niezależnie czy mydło było bardzo drogie czy tańsze myjąc nim skórę pozbawiasz ją wody, a to tworzy tylko warstwę obumarłych komórek. Wtedy natychmiast musisz sięgnąć po silny nawilżacz, by uzupełnić to, co właśnie swojej skórze zabrałaś. Zdecydowana większość mydeł ma zbyt wysokie pH, co sprawia, że po prostu wysuszają skórę
Mydło tylko do mycia rąk !

4. Krem na dzień bez filtra. Słońce powoduje zmarszczki, dlatego taki krem powinno się używać przez cały rok, nawet w zimę.

5. Stosowanie toników z alkoholem.
Toniki to coś, czego zastosowania wiele kobiet nie rozumie i tak naprawdę nie wie, do czego służą. Tymczasem toniki bez alkoholowe (to ważne, bo nie wysuszają skóry!) są idealne, by uzupełnić braki wody w skórze, której potrzebuje naskórek po myciu. Komórki są jak ryba – potrzebują wody, by żyć, a bez niej przed wcześnie umierają. Tak więc stosowanie bez alkoholowego tonika po każdym myciu utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Pamiętaj, aby „przypieczętować” to odpowiednim kremem!
3. Oraz ostatnie z ciekawostek jaką dziś przedstawię to coś o makijażu.
A mianowicie...


Brwi: Jak idealnie je wymalować by właśnie były idealne ? Niżej znajduje się odpowiedź Miałyście kiedyś dylemat jaki wybrać cień do powiek do koloru waszych oczu ?? Tu znajduje się rozwiązanie ;)Przydatny post ?

Wiedziałyście o tym wszystkim co tu zamieściłam ?? ;)

8 komentarzy:

 1. przydatny post! ja mniej więcej wiedziałam jak to wygląda z ciuchami w sklepach...ale niestety tanich sklepów jest mało, a i targi zaczęły się już tak cenić,że mogą spokojnie konkurować cenowo ze sklepami

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne brwi na zdjęciu ♥ ahh!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post :)
  Smutno mi sie zrobiło jak o tych t-sjirtach czytałam a pozniej zachwycilam sie brwiami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dobre to z brwiami ale i tak nie umiem zrobic takich ładnych jak na zdjęciu :p

  OdpowiedzUsuń
 5. jeeej dzięx za ten post, tyle informacji cennych:)!

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm... ciekawy post. Ja mam swoją działalność i dostaję zlecenie od firmy, dla której szyję spodnie robocze i dostaję np. 20 zł, ciekawi mnie, ile mój zleceniodawca bierze od tego głównego zleceniodawcy :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny i ciekawy post z przekazem!

  Mam nadzieję, że wpadniesz również do mnie: http://spiked-soul.blogspot.com/ i może zaobserwujesz :)
  Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia!

  Elwira

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...